klimatyzacja klimatyzatory | klimatyzacja, klimatyzatory, wentylacja

szczegół

odnośnie kosztów instalacji to polecam skorzystać z bezpłatnej wyceny. Z pewnością powietrzna pompa ciepła jest dużo łatwiejsza w montażu i tańsza od gruntowej pompy ciepła. Można koszty porównać np. do kotłowni z kotłem na pellet. Jednak by poznać szczegóły odsyłam polecam skorzystać z opcji bezpłatnej wyceny: TUTAJ To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje!
Każdą wycenę przygotowujemy indywidualnie.

Co do hałasu – w tym temacie również mogę Cię nieco uspokoić. Otóż nie wiem, czy wiesz, ale przepisy ustawowe wymagają od właściciela posesji, by podczas pracy pomp ciepła do granicy działki docierały jedynie 40dB(A) (zabudowa jednorodzinna, okres pracy nocnej 22:00 – 6:00). Nowe pompy ciepła powietrze/woda, konstrukcji split oraz monoblok Vitocal 200-S, 222-S i 200-A są bezkonkurencyjnie najcichszymi urządzeniami tego rodzaju. Warunek ten spełniają już w odległości 2,2 metra. Dzięki zabiegom konstrukcyjnym Advanced Acoustic Design, generowane dźwięki są idealnie tłumione przez przegrody budowlane co www, tym samym można je bez problemu użytkować także w gęsto zabudowanych osiedlach domków szeregowych.

Co więcej….. sa już dostępne nowe, niezwykle ciche jednostki zewnętrzne pomp ciepła Viessmann – Vitocal 200-S. Dzięki temu Vitocal 200-S nadaje się szczególnie dobrze do stosowania na gęsto zabudowanych obszarach, jak na przykład na osiedlach domów szeregowych.Koszt instalacji proponowanych przez Ciebie pomp to ok 30 tys.
Myślę że zwrot takiej inwestycji to jakieś 20 lat.

Czy istnieją tańsze centrale, powiedzmy w granicach 10-15 tys warte uwagi ?

I czy w ogóle dobrym pomysłem jest instalowanie takiej pompy jako główny system grzewczy ? Czy sprawdzi się ten system w bardzo mroźne dni ?

Efektem prac inżynierów jest prawie całkowita niesłyszalność. Wysokiej jakości, zoptymalizowane akustycznie wentylatory w połączeniu z inteligentnym sterowaniem prędkością obrotową przyczyniają się istotnie do minimalizacji dźwięku powietrznego przy pracy z pełnym i częściowym obciążeniem. Wyeliminowano w szczególności niskie częstotliwości, które w konwencjonalnych pompach ciepła uważa się za szczególnie uciążliwe.

Skocz do góry