klimatyzacja klimatyzatory | klimatyzacja, klimatyzatory, wentylacja

system

Może czas jest najwyższy, aby obalic dogmat o emeryturach, należnych od osiąganych zarobków czy wynagrodzeń. Czy nie prościej i sprawiedliwiej było by, aby po osiągnięciu wieku emerytalnego n.p. 65 lat wszyscy obywatele korzystali po równo ( n.p. po 1500-2000 )z dorobku państwa, Przecież pracujący wydajniej i zarabiający więcej otrzymali już wyższą zapłatę za swoją pracę, dlaczego pozostali mają na nich pracować. Czy n.p. prokurator pobierający emeryturę w wieku ok. 45 lat musi być utrzymywany do końca jego życia przez pozostałych płatników i podatników w wys. 14 tyś zł. nie dając z siebie nic ?Czyż pobierając takie wynagrodzenie przez ok. 20 lat pracy nie miał z czego odłożyć na czasy po przejściu w stan spoczynku ?
Dotychczasowy system wypłacania emerytur padnie samoistnie za 20 lat, gdyż pozostali pracujący nie zarobią nie tylko na siebie ale i na emerytury dla dotychczasowych emerytów.Niech odpowiednie wyliczenia zrobią matematycy i ekonomiści, a nie historycy i rolnicy.

Cały system jest nastawiony na budżetówkę, żeby jej przysparzać. Kto ma wysokie emerytury dziś? Gdyby nie to, dawno byłby zmieniony na egalitarny.
Zgadzam się z tobą, że przyszłość będzie raczej system niskiej i równej emerytury państwowej zapanuje , inaczej ludzie się zbuntują, ci co będą wtedy pracowali i pogonią emerytów w pizdziec.
Dlatego jestem spokojny o system emerytalny w przyszłości.
Na cholerę nam ZUS, z podatków emerytury wypłacać, zamienić składkę na podatek i by się parę miliardów już dziś zaoszczędziło.
Dziwię się, czemu ludzie się przeciwko emeryturom budżetówki nie zbuntują, ja bym do takiej manifestacji się przyłączył
A korzyści dla państwa i emerytów. Zniknie ZUS, zniknie bezrobocie, zniknie ubóstwo i bieda.I niech ci bogaci nie powołują się na ” prawa nabyte”, bo prawo można i należy zmieniać, jeśli jest niesprawiedliwe o czym przekonywało się wielu w czasie rewolt i rewolucji na całym świecie.

Skocz do góry