klimatyzacja klimatyzatory | klimatyzacja, klimatyzatory, wentylacja

gdy LG nie działą

Klimatyzacja LG – od ponad roku  mamy problem z jedną z jednostek wewnętrznych. Raz chłodzi, innym razem nie. Jednostka wewnętrza, jeśli nie działa poprawnie to nie chłodzi ani nie grzeje. Pracuje na wolnym biegu. Jednostka dmucha powietrzem, nie pokazuje żadnego błędu. Agregat jednostki zewnętrznej się włącza, pracuje przez chwilę. Pomiar ciśnienia daje niskie wartości – 1 – 2 bary. Jednostka zewnętrzna to multisplit z możliwością podłączenia do 4 jednostek wewnętrznych. Podłączone są trzy. Trochę pieniędzy na diagnostykę juz poszło. Wymieniona została płyta główna jednostki wewnętrznej. Był jeden wolny slot więc została przepięta – nic nie pomogło. Przy okazji przepięcia na wolny slot wypompowany został cały czynnik chłodzący, a następnie układ został ponownie napełniony ilością czynnika zgodną z informacją producenta dla tego typu jednostki. Jednostka wewnętrzna, która nie działa poprawnie jest najbliżej jednostki zewnętrznej – najkrótsze przewody.
Nie ma znaczenia, czy włączona jest tylko ta jednostka, dwie czy trzy. Pozostałe działają poprawnie. Ma ktoś pomysł, co to może być? I może namiary na kogoś z Warszawy i okolic kto może podjechać i mi to wreszcie naprawić. Miałem podobny przypadek, tylko generalnie ciśnienia ssanie i tłoczenie były identyczne, był nawet serwis LG ale stwierdzono ze jednostka nie ma sytemu „zimowego” nie ma gwarancji i nie zostało to uznane (5 min roboty). Sprawdź sprawdzić czy zawór „cyka” jeżeli tak to dalej po sznureczku do indora. Wymiana płyty sterującej nic nie daje, przerabiałem już. A być może tylko połączenie wtyczki do sprawdzenia.Aby dobrze zdiagnozować zawsze można zacząć od przemiany uzwojeń silników lub do ustawień fabrycznych.A jaka temperatura i ciśnienie przed zaworem a jakie parametry za.Ale raczej jestem jak kolega napisał z lutowaniem pod azotem. Niestety, poza opanowanym słownictwem z zakresu pracy klimatyzatora, jedyne co jeszcze byliśmy w stanie sprawdzić to kable i rurociąg. Ale tu wszystko jest ok. Ponowię zatem pytanie o kogoś z Warszawy (mieszkam w Wawrze) kto mógłby podjechać i dmuchnąć azotem. W ostateczności mogę wydrukować Wasze komentarze i zawołać pierwszy lepszy serwis. Jeżeli to LG MULTI x4 (j.zewnętrzna posiada 4 zestawy zaworów) to elektroniczny zawór LEV jest w jednostce zewnętrznej. Ale jeśli kolega przepinał parownik na inny zestaw zaworów (np. z 3 na 4) to uszkodzony zawór bym wykluczył. Czy przy wymianie elektroniki były wymienione czujniki temp w parowniku ? Jeśli nie to bym obstawiał jeden z czujników (na wejściu lub wyjściu parownika lub temp. powietrza) bo według tych czujników algorytm steruje zaworem LEV. Miałem podobne objawy na dużym systemie gdzie po załączeniu klimatyzator chłodził dosłownie pół minut a później przestawał. Po podpięciu Lapka pod system okazało się że czujnik wejściowy wskazywał +80 stopni w wyniku czego zawór LEV się zamykał.
P.S. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to dysponuje zamiennikami kabla LGMV. Mam symbol jednostki wewnętrznej – MS09AH N40 (AMNH09GD4L0). Klima wcześniej działa 2 lata i chodziły wszystko jednostki. Na pewno zauważyłabym, że w jednym pokoju mi nie chłodzi smile Kod błędu, który sygnalizuje to:  4x krótkie mrugnięcie zielonej diody (skrajnie lewa – normalnie sygnalizuje, że urządzenie jest włączone), 2x krótkie mrugnięcie pomarańczowej diody (druga od lewej – ta z symbolem gwiazdki)
kod błędu na wszystkich trzech urządzeniach pojawił się gdy były wszystkie trzy włączone, a ta z którą mamy problem wyjątkowo działała normalnie. Wszystkie urządzenia się wyłączyły i dopiero pomógł reset po odłączeniu zasilania.

Skocz do góry